СКОРИК в стилі JAZZ

Автор безсмертної «Мелодії» Мирослав Скорик, у свій ювілейний рік, завітає до різних міст України з авторською джазовою програмою «Мирослав Скорик у стилі JAZZ». Унікальність проекту полягає в тому, що Маестро завжди сам диригує цю програму! Вона - ламає стереотипи про композиторів-корифеїв та розриває шаблони про академічну музику.

Легендарний композитор-класик високо цінує джазову музику. Власне, його шлях розпочався із заснування ансамблю «Веселі скрипки» та написання популярних джазово-естрадних творів: ритм-н-блюзового - «Львівського вечора», «Намалюй мені Ніч» в жанрі бугі-вугі, блюзових «Аеліти», «Карпат», «Я тебе почекаю, коханий», регтаймової «Принесіть мені маків» та першого українського твісту «Не топчіть конвалій». Тому закономірно, що Мирослав Михайлович є палким знавцем Джазу, грає сам і пише в цьому стилі. «Адже сьогодні, - говорить він, - спі¬віснують дуже різні види джазу - як імпровізаційний, так і зафіксований в нотах. Тому я імпровізую і пишу джазові твори». Скорик віртуозно об'єднує класичні традиції з джазовими ритмами, європейські джазові традиції з власною композиторською мовою, індивідуальними тембровими прийомами, щоби музику зрозуміли різні люди.

Під час всеукраїнського туру твори Скорика з інтригуючими назвами: екстравагантні танці - «В іспансько-мавританському стилі», «Сумний блюз», «Канкан ніби зі старої грамофонної плити» або джазові парафрази творів Л. Бетховена – «Місячна соната», «Апасіоната», «До Елізи» і джазові п'єси «В народному стилі», «Нав'язливий мотив», «Приємна прогулянка» прозвучать у виконанні блискучого львівського фортепіанного дуету заслужених артистів України Мирослава Драгана і Оксани Рапіти за участю віолончеліста Олександр Пірієва та у супроводі камерного оркестру «Київські Солісти».

До речі, Рапіта і Драган грають разом з 1994 року і є дуетом не лише на сцені, але й у житті, адже вони - подружжя! Можливо, саме в цьому секрет їх унікальної зіграності? Особливо, коли вони грають джазового Скорика у чотири руки. Відомо, що писати для двох фортепіано ду¬же складно, тому що необхідно розмістити, охопити фактуру двох інструментів, поєднати тембри, а маестро Скорик робить це з філігранною майстерністю, адже володіє багатьма стилями і техніками, асоціативними рядами і ефектно вплітає їх у фактуру фортепіано.

Легкість і гумор, шалений темп та «ламаний» ритм, пружні синкопи, ефектна динаміка та фінали, нарешті, кураж зі свінгом, без якого джаз - не джаз. Все це - у концерті «Скорик в стилі JAZZ».

Отже, програма, спродюсована відомим віолончелістом Олександром Пірієвим, охопивши Центр, Схід та Південь України вже прозвучала: у Хмельницькій філармонії в рамках ІХ міжнародного фестивалю «Хмельницький камер фест», у Вінницькій - в рамках Фестивалю сучасної музики Contemporary music days in Vinnytsia, у Харківській - в рамках Міжнародного музичного фестивалю Kharkiv Music Fest та у Рівному.

Наступні концерти відбудуться: 23 травня у Львові та 29 травня у Києві, 2 червня у Калуші та 3 червня в Івано-Франківську!

А головним подарунком від Маестро шанувальникам – видання 16-ти трекового CD «Мирослав Скорик у стилі джаз», презентація якого відбувається саме під час концертів. Тож, усі, хто прийде на цю програму, зможуть не тільки послухати наживо джаз Скорика, але й взяти автограф на новому диску у самого Маестро.

 

 

Опис

СКОРИК в стилі JAZZ


29 травня 2018 р.
Початок о 19.00

Вартість квитків: 100 - 400 грн.
Замовлення квитків за тел.
(044)279-12-42
(067)1249811
 (з 13.00 до 18.00)

Фото